U hodh nga dritarja e spitalit, policia jep detaje për 65-vjeçarin

  • E.K /
  • 30 March 2023 - 10:37
U hodh nga dritarja e spitalit, policia jep detaje për 65-vjeçarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Spitalin e Grashit, ku një 65-vjeçar u hodh nga dritarja e spitalit, duke marë kështu dëmtime të rënda në trup, shkruan “Kosova Sot Online”.

Policia bën me dije se 65-vjeçari trajtohej në këtë spital, për Astmë dhe Hipertension.

65-vjeçari është dërguar në Spitalin e Traumës, Tiranë, ku është duke marrur trajtimin mjekësor.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 07:20, dyshohet se për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike, është vetëhedhur nga dritarja e spitalit të Gramshit, shtetasi H. Ll., 65 vjeç, i cili trajtohej në këtë spital, për disa diagnoza mjekësore (Astmë dhe Hipertension).

Për shkak të demtimeve të marra, 65-vjeçari është dërguar në Spitalin e Traumës, Tiranë, ku po merr asistencë mjekësore.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

(Kosova Sot Online)