"Xeher" çmimi i banesave në Prishtinë

  • E.K /
  • 11 April 2023 - 08:11

Në Prishtinë çmimet e banesave janë rritur, përcjell “Kosova Sot Online”.

Metra katrore e një banese në Prishtinë po shkon mbi 2 mijë euro.

Sipas Nokë Paloka, i cili është agjent në njërën nga agjencionet për patundshmëri në Prishtinë, varion nga lagjja në lagje.

Kurse, të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) tregojnë se mesatarja e kostos së ndërtimit në vitin 2021 dhe 2022 ka shënuar rritje deri në 16 për qind krahasuar me vitin 2020.

(Kosova Sot Online)