Vikendi me mot të paqëndrueshëm, kthjellime dhe shtrëngata

  • E.K /
  • 15 April 2023 - 11:36
 Vikendi me mot të paqëndrueshëm, kthjellime dhe shtrëngata

Gjatë vikendit, moti në Shqipëri do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike kryesisht të paqëndrueshme, përcjell “Kosova Sot Online”.

Sot, moti parashikohet kryesisht me kthjellime dhe vranësira.

Këto vranësira në zonën e qendrës dhe veriut do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe afatshkurtra,

Po ashtu, lokalisht nuk do të mungojnë shtrëngatat.

(Kosova Sot Online)