Sot rrebeshe shiu me bubullima në Kosovë

  • E.K /
  • 26 May 2023 - 07:55
Sot rrebeshe shiu me bubullima në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me vransira dhe intervale me diell, raporton “Kosova Sot Online”.

Kurse, pasdite dhe në mbrëmje do të ketë rrebeshe shiu me bubullima.

Njoftimi i plotë:

26.05 – Vransira e intervale me diell. Pasdite dhe në mbrëmje rrebeshe shiu me bubullima.

Era do të fryjë kryesisht nga lindja dhe verilindja e lehtë dhe mesatare 4-10m/s.

Shtypja atmosferike luhatet kryesisht përreth vlerave normale.

(Kosova Sot Online)