Pasi u gjuajtën me gurë e koktej molotovi pamje nga bartja e ushtarëve të lënduar të KFOR-it

  • A.P /
  • 29 May 2023 - 19:25
Pasi u gjuajtën me gurë e koktej molotovi pamje nga bartja e ushtarëve të lënduar të KFOR-it

Pasi u gjuajtën me gurë e koktej molotovi nga serbët në Veri, janë publikuar fotografitë e bartjes të ushtarëve të lënduar të KFOR-it në veri, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Policia e Kosovës nuk ka qenë e pranishme në momentin e intervenimit të KFOR-it kundër protestuesve serbë në Zveçan.

Gjatë operacionit u dëgjuan shpërthime me gaz lotsjellës dhe shok-bomba, ndërsa në drejtim të ushtarëve janë hedhur gurë, shishe dhe kokteje molotovi.

Image
Image
Image
Image

(Kosova Sot Online)