Lulzim Peci: Dorëheqje duhet të japin jo vetëm kryetarët e komunave por edhe asambletë

  • E.K /
  • 02 June 2023 - 08:33
Lulzim Peci: Dorëheqje duhet të japin jo vetëm kryetarët e komunave por edhe asambletë

Drejtori i Institutit KIPRED, Lulzim Peci, ka thënë se situata në veri të vendit nuk mund të qetësohet vetëm me dorëheqjen e kryetarëve të komunave, përcjell “Kosova Sot Online”.

Peci tha se dorëheqje duhet të japin jo vetëm kryetarët e komunave por edhe asambletë.

Tutje,mai ka shtuar se problem është mjaft i thellë se sa që duket.

‘’Duhet të japin dorëheqje jo vetëm kryetarët e komunave por edhe asambletë. Problemi është më i thellë se sa shihet, ky duhet të jetë një vendim politik i Kosovës sepse deputet dhe kryetaret e komunave janë të dy partive politike VV-së dhe PDK-së’’, tha Peci.

(Kosova Sot Online)