Zbardhet telefonata që i erdhi Albin Kurtit nga Shtëpia e Bardhë

  • E.K /
  • 03 June 2023 - 11:56
Zbardhet telefonata që i erdhi  Albin Kurtit nga Shtëpia e Bardhë

Zëvendësi i këshilltarit të Joe Biden për Siguri Kombëtare, Jon Finer e ka telefonuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar rreth situatës dhe tensioneve në veri të vendit, përcjell “Kosova Sot Online”.

Siç thuhet në njoftimin e Shtëpisë së Bardhë, Finer ka mirëpritur gatishmërinë e kryeministrit Kurtit për të punuar drejt kushteve për zgjedhje të reja.

“Z. Finer përsëriti se Shtetet e Bashkuara presin që të dyja palët të riangazhohen në dialogun e lehtësuar nga BE dhe të zbatojnë plotësisht marrëveshjen e normalizimit të arritur në Bruksel dhe Ohër në fillim të këtij viti”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)