Guerot: Macron, Scholz e Borell qartaz kanë treguar kushtet për daljen nga kriza në Veri

  • E.K /
  • 03 June 2023 - 15:10
Guerot: Macron, Scholz e Borell qartaz kanë treguar kushtet për daljen nga kriza në Veri

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka reaguar pas deklaratës së Josep Borell lidhur me situatën në veri të vendit si dhe për kushtet që Brukseli kërkon nga Kosova dhe Serbia për de-eskalim të situatës, përcjell “Kosova Sot Online”.

Guerot thotë se presidenti Macron, kancelari Scholz dhe Borell se shumë qartë kanë treguar kushtet për të dalë nga kriza dhe thotë se për këtë e kanë mbështetjen e gjithë BE-së.

(Kosova Sot Online)