Identifikohet 20-vjeçari shqiptar i vrarë në Itali

  • E.K /
  • 03 June 2023 - 16:57
Identifikohet 20-vjeçari shqiptar i vrarë në Itali

Enriko Aliaj është 20-vjeçari shqiptar që humbi jetën dje, pasi u qëllua me armë zjarri në shtëpinë e tij në Itali, përcjell “Kosova Sot Online”.

I dyshuari kryesor është vëllai i viktimës. 18-vjeçari jetonte me të së bashku me prindërit dhe një motër më të vogël.

Në shtëpi në momentin e krimit, përveç viktimës dhe vëllait të tij, ndodhej edhe një person i tretë, mik i dy të rinjve, i cili fillimisht është larguar por më pas është identifikuar nga karabinierët.

Rasti lidhur me këtë ngajre është në hetime.

(Kosova Sot Online)