Protestë edhe në Zubin Potok, kështu është situata atje

  • E.K /
  • 05 June 2023 - 11:56
Protestë edhe në Zubin Potok, kështu është situata atje

Disa qytetarë serbë në Zubin Potok janë duke qëndruar para ndërtesës së komunës, duke protestuar kështu kundër prezencës së Policisë së Kosovës dhe kryetarëve shqiptarë të komunave veriore, të dalur nga zgjedhjet e 23 prillit, transmeton "Kosova Sot Online".

Protestuesit vërehen se janë ulur nëpër tenda.

Situata është e qetë për momentin në këtë komunë.

(Kosova Sot Online)