Të rinjtë nga Kosova surprizojnë ish-Presidentin Clinton në Tiranë

  • E.K /
  • 03 July 2023 - 20:32
Të rinjtë nga Kosova surprizojnë ish-Presidentin Clinton në Tiranë

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, erdhi sot për herë të parë në Shqipëri, ku është pritur me ceremoni të veçantë, përcjell "Kosova Sot Online".

Një grup të rinjsh nga Mitrovica, Rahoveci, Podujeva dhe çdo krahinë tjetër e Kosovës, që mbajnë emrin Klinton dhe Hillari në nder të ish-presidentit amerikan, kanë surprizuar këtë të fundit.

Ata falenderuuan Clinton për kontributin e tij për Kosovën, teksa shprehën nderin që mbajnë atë emër.

(Kosova Sot Online)