Malishevë një e mitur në gjendje kome, arrestohet i afërmi i saj për sulm seksual

  • S.A /
  • 04 July 2023 - 10:23
Malishevë  një e mitur në gjendje kome, arrestohet i afërmi i saj për sulm seksual

Një person nën moshën 18-vjeçare është arrestuar në Malishevë nën dyshimin për sulm seksual ndaj një të miture (14-vjeç). I dyshuari është dërguar në mbajtje për rastin e ndodhur me 31 maj të këtij viti, por që arrestimi ka ndodhur ditën e djeshme (3 korrik).

Rasti është hapur në polici si “sulm seksual” dhe “tentim vetëvrasje”, sepse e mitura ka tentuar vetëvrasjen. Viktima ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, në komë.Sipas burimeve viktima ka tentuar edhe më parë edhe vetëvrasjen.

(Kosova Sot Online )