Konjufca udhëton sot në Francë për vizitë zyrtare, kjo është agjenda e tij

  • S.A /
  • 18 July 2023 - 12:23
Konjufca udhëton sot në Francë për vizitë zyrtare, kjo është agjenda e tij

Kryeparlamentari Glauk Konjufca do të udhëtojë sot për në Francë për vizitë zyrtare, bashkë me kabinetin e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur Shefi i Kabintetit, Ilir Kërçeli, ku ka njoftuar se Konjufca do të takohet me Kryetaren e Asamblesë Kombëtare, Yaël Braun-Pivet dhe zyrtarë të tjerë të shtetit francez, transmeton "Kosova Sot Online".

Postimi i plotë i tij:

Kryetari Konjufca bashkë me kabinetin e tij, sot udhëton në Francë për vizitë zyrtare.

Takim me znj. Yaël Braun-Pivet Kryetare e Asamblesë Kombëtare

1.Znj Valérie RABAULT, Nënkryetare e Asamblesë Kombëtare

2.Z. Jean-Louis BOURLANGES, Kryetar i Komisionit për punë të jashtme

3.Z. Frédéric PETIT, Député des Français établis hors de France

4.Z. Jean-Philippe ARDOUIN, Kryetar i Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë

Takim me z. Gerard Larcher, Kryetari i Senatit Francez.

1.Z. Roger Karoutchi, ish ministër, Nënkryetari i parë

2.Z. Christian Cambon, Kryetar i Komisionit për Punë të Jashtme, Mbrojtje dhe forca të armatosura

3.Znj Marta de Cidrac, Kryetare e Grupit të Miqësisë Francë – Ballkani Perëndimor

4.Znj. Laure Darcos, Kryetare e Grupit të Miqësisë për Kosovën

(Kosova Sot Online )