Gjendja në kufi, bashkatdhetarët presin deri në dy orë te Dheu i Bardhë

  • 28 July 2023 - 13:16
Gjendja në kufi, bashkatdhetarët presin deri në dy orë te Dheu i Bardhë

Vendkalimi kufitar Dheu i Bardhë vazhdon të jetë më i ngarkuari sa i përket kolonave. Sipas të dhënave të fundit të publikuar në ora 08:04 nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, bashkatdhetarët te Dheu i Bardhë po presin deri në dy orë, transmeton "Kosova Sot Online".

Kurse, në pikën kufitare Merdar, dalja dhe hyrja brenda territorit të Kosovës mund të bëhet deri në 20 minuta.

Vendkalimet tjera kufitare janë të lira për qarkullim.

Image

(Kosova Sot Online )