Vjen goditja nga ministrja Rozeta Hajdari: Dorëzon padi në gjyq pas publikimit të audio-incizimeve për grurin

  • S.A /
  • 04 August 2023 - 10:37
Vjen goditja nga ministrja Rozeta Hajdari: Dorëzon padi në gjyq pas publikimit të audio-incizimeve për grurin

Ministrja e Industrisë Rozeta Hajdari ka dorëzuar padi në gjykatë për gazetarin Berat Buzhala dhe zyrtarin e MINT, Enver Hajrullahu, transmeton "Kosova Sot Online .

Ajo tha se paditë i ka bërë për shpifje dhe për “dëm në opinion”.

“Sulmet e vazhdueshme, shpifjet, fyerjet dhe të pavërtetat, nuk duhet të lejojmë të kthehen në diçka të zakonshme, sepse dëmi që i bëhet opinionit publik, shoqërisë tonë mund të jetë i jashtëzakonshëm. Tentimet e dështuara për të cenuar integritetin dhe dinjitetin tim, përmes disa audio-incizimeve por edhe duke i dhënë vetes të drejtën për të shpifur, duke shantazhuar dhe shpërndarë informacione të pavërteta, do të marrin epilog në organet e drejtësisë. Prandaj, sot për këtë qëllim, kam dorëzuar padi në Gjykatën Themelore, në Prishtinë, kundër Gazetës Nacionale, gazetarit Berat Buzhala dhe zyrtarit të MINT, Enver Hajrullahu”, ka shkruar ajo.

(Kosova Sot Online )