Pritje deri në 30 minuta te Dheu i Bardhë e Merdar për të hyrë në Kosovë

  • S.A /
  • 08 August 2023 - 12:35
Pritje deri në 30 minuta te Dheu i Bardhë e Merdar për të hyrë në Kosovë

Pikat kufitare me Serbinë, Dheu i Bardhë dhe Merdar, po vazhdojnë të jenë të ngarkuara nga fluksi i bashkatdhetarëve të cilët po i përdorin për hyrje dhe dalje nga territori i Kosovës, transmeton "Kosova sot Online ".

Kjo u bë e ditur në faqen zyrtare të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar të Ministrisë së Punëve të brendshme (MPB).

Mëngjesin e kësaj të marte, pjesa më e ngarkuar e këtyre pikave kufitare është hyrja, ku pritjet janë deri në 30 minuta. Në vendkalimet e tjera kufitare të Kosovës nuk ka pritje të gjata. 

Image

(Kosova Sot Online )