Arrestohen në Gjakovë tre të mitur, dyshohen se ia vunë flakën Muzeut të Muzikes

  • S.A /
  • 01 September 2023 - 12:22
Arrestohen  në Gjakovë tre të mitur, dyshohen se ia vunë flakën Muzeut të Muzikes

Policia ka arrestuar tre persona që dyshohen se janë përgjegjës për zjarrin në Muzeun e Muzikës në Gjakovë, transmeton "Kosova Sot Online".

Më 30 gusht, njësitet përkatëse dolën në vendngjarje dhe shuan zjarrin që kaploi muzeun, ndërsa objekti pothuajse është shkatërruar tërësisht.

Hetuesit ndërkohë ka identifikuar personat, që janë të mitur, si të dyshuar për zjarrvënien.

“Më datë 31.08.2023, pas një pune intensive hetuesit policorë kanë arritur të identifikojnë tre persona të moshës së mitur, të dyshuar si kryes të mundshëm të veprës. Pas dëgjimit të tyre në prezencën e akterëve të nevojshëm në konsultim me prokurorin e çështjes të njëjtit janë liruar në procedurë të rregullt”, ka thënë Policia.

(Kosova Sot Online )