Miratohet në lexim të dytë projektligji për parandalimin e dhunës në familje

  • E.K /
  • 21 September 2023 - 11:33
Miratohet në lexim të dytë projektligji për parandalimin e dhunës në familje

Është miratuar në shqyrtim të dytë Projektligji nr.08/L-185 për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna në familje, dhuna ndaj grave dhe dhuna në baza gjinore, përcjell “Kosova Sot Online”.

62 deputetë kanë votuar për miratimin e këtij projektligji.

S’kishte asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim.

(Kosova Sot Online)