Kurti shkon në Zvicër, lajmërohet nga organizimi i PSD-së zvicerane

  • E.K /
  • 23 September 2023 - 16:09
Kurti shkon në Zvicër, lajmërohet nga organizimi i PSD-së zvicerane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar drejt Zvicrës, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ai sot është lajmëruar nga organizimi i Partisë Socialdemokrate zvicerane të mikut të tij Cedric Wermuth, që po mbahet në prag të zgjedhjeve atje.

Ai ka falënderuar Wermuthin për mundësinë për mundësisë për të folur me diasporën shqiptare.

“Faleminderit Cedric Ëermuth, Bashkëkryetar i Partisë Social Demokrate, për mundësinë për të folur me diasporën tonë. Diskutova progresin e Kosovës në fusha të tilla si ndihma për nënat e reja, bursat e studentëve dhe mbrojtja e tokës, reformat që e bëjnë atë më të barabartë dhe tërheqës për investime”, ka shkruar Kurti.

(Kosova Sot Online)