Deputeti gjerman: Fatkeqësisht, gënjeshtra është një element qendror i Vuçiqit

  • E.K /
  • 26 September 2023 - 11:51
Deputeti gjerman: Fatkeqësisht, gënjeshtra është një element qendror i Vuçiqit

Deputeti i Bungestagut, Thomas Hacker, ka reaguar ndaj pretendimeve të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuciq, se në Kosovë “po kryhet spastrim etnik”, përcjell “Kosova Sot Online”.

Hacker ka thënë se fatkeqësisht, Vuçiq, gënjeshtrën e ka element qendror të veprimeve të tij.

Ai tutje ka thënë se Lista Serbe duhet të dënojë ngjarjet e fundit dhe të tregojë se është e gatshme të jetë një partner konstruktiv.

“Fatkeqësisht, gënjeshtra është një element qendror i veprimeve të presidentit #Vuçiq. Akuza për spastrim etnik në #Kosovë është thellbësisht e rreme. Lista Srpska duhet të dënojë ngjarjet e fundit + të tregojë se është e gatshme të jetë një partner konstruktiv.”, ka shkruar Hacker.

(Kosova Sot Online)