Ushtria serbe në afërsi me kufirin e Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

  • E.K /
  • 30 September 2023 - 15:14
Ushtria serbe në afërsi me kufirin e Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Ish-ministri gjerman për Evropën dhe deputeti i Bundestagut, Michael Roth, ka shkruar pas ngritjes së shqetësimeve nga SHBA-ja për shtimin e ushtrisë serbe në afërsi të kufirit me Kosovën, përcjell “Kosova Sot Online”

Roth duke e etiketuar presidentin e Serbisë, Aleksander, duke i thënë presidentit serb se “pyes nëse ky është kontributi juaj për de-eskalim, paqe dhe pajtim”.

“I nderuar zoti President Vuçiq.Pyes veten nëse ky është kontributi juaj për deskalimin, paqen dhe pajtimin? Ku – dreqin – është BE”, ka shkruar Roth.

(Kosova Sot Online)