Ja sa herë ka shkelur në Bosnjë Radojiçiq sivjet

  • A.P /
  • 03 October 2023 - 20:50
Ja sa herë ka shkelur në Bosnjë Radojiçiq sivjet

Media boshnjake “Istraga” raporton se lideri i grupit terrorist, Milan Radoiçiq, ka qenë në Bosnje dhe Hercegovinë, në qershor. Siç raporton ky medium, Radoiçiq ka hyrë në Bosnje dhe Hercegovinë vetëm një herë këtë vit, kur ka mbërritur në Banja Luka me aeroplan nga Beogradi, në qershor. Dhe kjo është lidhja e vetme direkte e Milan Radoiçiqit me BiH-në këtë vit, shkruan Istraga.

Prokurorua serbe njoftoi të martën pasdite se Milan Radoiçiq ka thënë se ka blerë armë për sulmin në në Kosovë afër Tuzlës

Sipas Istraga asnjë agjenci policore apo e sigurisë nuk ka informacion se Milan Radoiçiq apo dikush nga grupi i tij ka blerë armë në Bosnje dhe Hercegovinë, të cilat më pas janë përdorur në një sulm terrorist ndaj policisë së Republikës së Kosovës, raporton “Istraga”

Pas sulmit të datës 24 shtator, Policia e Kosovës ka konfiskuar një sasi të madhe armësh në afërsi të manastirit të Banjskës në veri të Kosovës

(Kosova Sot Online)