Në Pejë arrestohen katër persona, u rrahën për shkak të një borxhi të mëhershëm

  • E.K /
  • 16 October 2023 - 14:45
Në Pejë arrestohen katër persona, u rrahën për shkak të një borxhi të mëhershëm

Katër persona janë arrestuar dje në Pejë, pasi ishin përfshirë në një rrahje, përcjell “Kosova Sot Online”.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kuptuar se ata janë rrahur për shkak të një borxhi të mëhershëm.

Njërit nga të dyshuarit i janë sekuestruar një armë, një karikator dhe 25 fishekë.

Njoftimi i plotë:

Më datë 15 tetor 2023, rreth orës 14:40, Policia ёshё njoftuar se nё rrugën “Qerim Muriqi” nё Pejё, disa persona janё pёrfshirё nё nje rrahje.

Policia menjёherё i ёshtё pёrgjigjur rastit, aty ёshtё kuptuar se tё dyshuarit janё rrahur për arsye tё nje borqi tё mëhershëm, gjatё përleshjes lëndime trupore kanё pёrsuar njёri nga tё dyshuarit dhe viktima, tё njëjtit janё dёrguar nё emergjencёn e Spitalit rajonal pёr tretman mjekёsor.

Policia ka arrestuar tё dyshuarit dhe gjatё intervistimit ёshtё kuptuar se njёri nga tё dyshuarit posedon arme, e njëjta ёshtё sekuestruar nga Policia:

Njё (1) armё (pistoletё)·

Njё (1) karikator i sё njejtёs armё·

Njёzet e pesё (25) fishekё kal: 7.62mm·

Tё dyshuarit pas intervistimit me vendim tё prokurorit tё shtetit janё dёrguar nё mbajtje pёr 48- orё.

(Kosova Sot Online)