Ivica Daçiq synon të bëhet kryeministër i Serbisë

  • E.K /
  • 06 November 2023 - 08:32
Ivica Daçiq synon të bëhet kryeministër i Serbisë

Në Beograd po bëhen gati për zgjedhje të reja parlamentare, të cukat do të mbahen më 17 dhjetor, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ivica Daçiq, aktualisht ministër i Punëve të Jashtme, synon postin e kryeministrit.

Daçiq e ka shpallur listën zgjedhore të Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) të cilën e udhëheq, dhe në të i ka bërë vend edhe Marko Millosheviqit, djalit të Kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviqit.

Bartësi i listës është Daçiq, ndërsa nipi i Millosheviqit është i treti në listë.

(Kosova Sot Online)