Lajçak jep detaje pas takimit me Bislimin

  • A.P /
  • 06 November 2023 - 22:50
Lajçak jep detaje pas takimit me Bislimin

Me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak është takuar zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Lajçak ka shkruar në platformën X për këtë takim me Bislimin, duke treguar se janë “pajtuar për hapat e radhës”

Në këtë takim është diskutuar që siç thotë Lajçak nevojën për zbatimin e plotë të Marrëveshjes për Rrugën e Normalizimit.

Emisari evropian thotë se kjo duhet të bëhet pa vonesa dhe parakushte.

‘”Sapo u takova me zëvendëskryeministren e parë Besnik Bislimi për të përcjellë takimin e fundit me liderët evropianë në Bruksel dhe nevojën për zbatimin e plotë të Marrëveshjes për Rrugën e Normalizimit pa vonesa dhe parakushte. Ne ramë dakord edhe për hapat e ardhshëm”, ka shkruar Lajçak.

(Kosova Sot Online)