Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Prishtinë

  • A P /
  • 20 November 2023 - 20:39
Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Prishtinë

Njësiti i hetimeve të Përgjithshme të Rajonit të Prishtinës ka arrestuar Z.M., mashkull 28-vjeç – shtatas i Shqipërisë, i dyshuar për veprat shtrëngim dhe kanosje, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Operacioni policor ka ardhur si rrjedhojë e një denoncimi që viktima e rastit ka bërë në polici me datën 23.10.2023.

Sipas policisë, i dyshuari e ka mbajtur në lidhje viktimën pa vullnetin e saj duke e shantazhuar me publikimin e fotografive.

“Nga hetimi preliminar që policia i ka bërë këtij rasti, është ngritur baza e dyshimit se personi i dyshuar përveç që ka kanosur viktimën i njëjti ka detyruar që të mbajnë një lidhje pa vullnetin e saj duke e shantazhuar me publikimin e disa fotografive”, thuhet në njoftimin e policisë.

(Kosova Sot Online)