Guerot tregon a i jep mbështetje Franca dialogut

  • A.P /
  • 20 November 2023 - 23:00
Guerot tregon a i jep mbështetje Franca dialogut

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ishte i pranishëm po ashtu në takim dhe tregoi se çfarë u bisedua.

“Shkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen e Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot.

(Kosova Sot Online)