Sot moti i vranët dhe me reshje shiu në Kosovë

  • E.K /
  • 21 November 2023 - 08:18
Sot moti i vranët dhe me reshje shiu në Kosovë

Sot moti në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët dhe me reshje shiu, përcjell “Kosova Sot Online”.

Në viset e larta malore me lartësi mbidetare mbi 1000 m do të ketë kushte për reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius

(Kosova Sot Online)