Punëtorët teknik të QMF-ve dhe disa shkollave sot protestojnë në Prishtinë

  • E.K /
  • 21 November 2023 - 08:24
Punëtorët teknik të QMF-ve dhe disa shkollave sot protestojnë në Prishtinë

Punonjësit e Qendrave të Mjekësisë Familjare në Prishtinë si dhe punëtorët teknik të 9 shkollave do të protestojnë sot para Komunës së Prishtinës, për të kërkuar rritje të pagave, përcjell “Kosova Sot Online”.

Protesta pritet të fillojë në orën 10:00.

Ndërsa, është bërë e ditur se nëse kjo protestë nuk do të ketë rezultate, kryetarët e shoqatave do të caktojnë datën për hyrje në grevë.

(Kosova Sot Online)