Lipjan: Theret me thikë një i mitur, i dyshuari në arrati

  • E.K /
  • 21 November 2023 - 08:47
 Lipjan: Theret me thikë një i mitur, i dyshuari në arrati

Një i mitur është sulmuar me thikë dje në Lipjan, përcjell “Kosova Sot Online”.

I dyshuari po ashtu i mitur sipas policisë gjendet në arrati.

Rasti është në hetime.

“Lipjan 20.11.2023 – 13:00. Pas një mosmarrëveshje, i dyshuari i mitur, ka sulmuar fizikisht dhe me mjet të fortë thikë viktimën e mitur. Pas marrjes së ndihmës së parë viktima është liruar në shtëpi. I dyshuari gjendet në arrati. Rasti nën hetime”, thuhet në njoftimin e policisë.

Rasti nga policia është cilësuar “Vrasje në tentativë”.

(Kosova Sot Online)