Sinani: Ministrja Nagavci siguroi librat për nxënësit në Luginën e Preshevës

  • A.P /
  • 05 December 2023 - 20:43
Sinani: Ministrja Nagavci siguroi librat për nxënësit në Luginën e Preshevës

Pasi ryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Arbërie Nagavci për shkak të rezultatit të dobët në PISA. Ndaj kërkesës së tij, ka reaguar këshilltarja e Kurtit, Ardita Sinani, e cila thotë se kjo Qeveri dhe ministrja në fjalë i kanë siguruar librat në shqip nxënësve parashkollorë dhe fillorë në Luginën e Preshevës, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Ajo ka thënë se Arifi duhet të bëhet gati për zgjedhjet e 17 dhjetorit e të bëjë fushatë në mbështetje të kandidatëve shqiptarë, e jo të gjejë kohë për t’i bërë opozitë Qeverisë Kurti.

Ndërkohë Arifi ka thënë se “Renditja e Kosovës në fund të listës për testin PISA, është shqetësuese për shoqërinë kosovare”.

(Kosova Sot Online)