IKSHKP del me thirrje për qytetarët

  • A.P /
  • 05 December 2023 - 23:00
IKSHKP del me thirrje për qytetarët

 Ndotja e ajrit është jo e shëndetshme sonte në Prishtinë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Për këtë IKShPK, ka kërkuar që të qëndrojnë brenda.

”Ajri jo i shēndoshē sonte nē Prishtinē! Të redukohen daljet në qytet dhe nē vendet me ajër të ndotur, sidomos në mëngjes dhe mbrëmje, e sidomos personat që kanë sëmundje kronike të sistemit kardiovaskular dhe respirator, fëmijët dhe shtatzënat”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)