Azemi: Në KEK u emërua një militant tjetër, kjo është Krejt dhe Drejt e VV’së

  • A.P /
  • 22 February 2024 - 20:25
Azemi: Në KEK u emërua një militant tjetër, kjo është Krejt dhe Drejt e VV’së

Korporata Energjetike e Kosovës ka bërë të ditur të enjten se ushtrues detyre i kryeshefit ekzekutiv është emëruar Bekir Gërguri.

Për këtë emërim ka reaguar Visar Azemi, anëtar i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), i cili përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Gërguri ka qenë se kandidat për asamble në Obiliq nga partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje.

Azemi ka thënë ndër tjerash se Nagip Krasniqi përballet me drejtësinë, ndërkaq VV-ja në vend të tij e emëron një militant.

Sipas tij, pushteti i Lëvizjes Vetëvendosje “tenton të kapë gjithçka”.

(Kosova Sot Online)