Arrestohet një person në këtë vend pasi grabiti marketin

  • A.P /
  • 03 March 2024 - 17:25
Arrestohet një person në këtë vend pasi grabiti marketin

Shtetasi Everest Shala 25-vjeç, i cili vodhi një shumë parash në një market me ushqime në Qerret të Kavajës, është kapur brenda 12 orëve, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Mësohet se 25-vjeçari është identifikuar dhe arrestuar nga policia e qytetit.

Ndërkohë, po vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Policia identifikon, kap dhe arreston brenda 12 orëve, autorin e vjedhjes nën kërcënimin e armës, të një shume parash, në një market.

Falë reagimit në kohë, inteligjencës policore dhe veprimeve profesionale hetimore u identifikua, u kap dhe u vu në pranga 25-vjeçari, banues në Qerret.

Menjëherë pas njoftimit për vjedhjen me armë, të një shume parash, rreth orës 18:40, të datës 29.02.2024, në një market me ushqime, në Qerret, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë kanë kryer veprimet e nevojshme hetimore dhe procedurale për të identifikuar autorin e rastit.

Si rezultat i këtyre veprimeve, këqyrjes së kamerave dhe punës së inteligjencës policore, brenda 12 orëve, u identifikua, u kap dhe u vu në pranga autori i dyshuar i rastit, shtetasi Everest Shala., 25 vjeç, banues në Qerret.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

(Kosova Sot Online)