Kurti në Romë, në Kongresin e Socialistëve po merr pjesë edhe kancelari gjerman Scholz

  • E.K /
  • 02 March 2024 - 13:07
Kurti në Romë, në Kongresin e Socialistëve po merr pjesë edhe kancelari gjerman Scholz

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është lajmëruar nga kryeqyteti i Italisë ku edhe po merr pjesë në Kongresin e Partive Evropiane Socialiste, përcjell “Kosova Sot Online”.

Në këtë Kongres do të diskutohet në veçanti për zgjedhjet e qershorit në Bashkim Evropian,

“Së bashku, ne qëndrojmë për një Evropë sociale, demokratike dhe të qëndrueshme”, ka shkruar Kurti.

(Kosova Sot Online)