Pahor takohet me Osmanin në Turqi, konstaton se dialogu Kosovë-Serbi është bllokuar

  • E.K /
  • 02 March 2024 - 14:00
Pahor takohet me Osmanin në Turqi, konstaton se dialogu Kosovë-Serbi është bllokuar

Ish-presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të Forumit Diplomatik të Antalisë në Turqi, transmeton “Kosova Sot Online”.

Pahor ka treguar se kanë biseduar për situatën në rajon dhe në mënyrë specifike për atë Pahor e ka cilësuar si ngërç në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

(Kosova Sot Online)