Vjen reagimi nga OSBE: Do ta luftojmë dhunën me bazë gjinore

  • A.P /
  • 12 April 2024 - 19:45
Vjen reagimi nga OSBE: Do ta luftojmë dhunën me bazë gjinore

Pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj, ka reaguar misioni i OSBE-së në Kosovë, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Ata kanë përgëzuar Policinë e Kosovës për arrestimin e të dyshuarit, që poashtu plagosi edhe vëllain 15 vjecar të viktimës.

“I tmerruar dhe i pikëlluar nga vrasja e një gruaje 21-vjeçare dhe plagosja e një djali 15-vjeçar sot në Ferizaj/Uroševac. Ne e përgëzojmë @Kosovo_Police për arrestimin e menjëhershëm të një të dyshuari për atë që duket të jetë një femicide”, thuhet në reagimin e OSBE-së.

Tutje ata thanë se do ta luftojnë dhunën me bazë gjinore dhe dhunën në familje, 

(Kosova Sot Online)