Publikohen rezultatet e para të Presidencialeve në Maqedoninë e Veriut

  • A P /
  • 24 April 2024 - 20:55
Publikohen rezultatet e para të Presidencialeve në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka publikuar rezultatet e para nga 1365 vendvotime, prej gjithsej 3.508 vendvotimeve, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Sipas KSHZ-së, Stevo Pendarovski deri tani ka siguruar 55.209 vota, Gordana Siljanovska Davkova 112.508 vota, Bujar Osmani 57.870 vota, Arben Taravari 42.210 vota. Maksim Dimitrievski 23.529 vota, Stevço Jakimovski 2.912 vota dhe Biljana Vankovska 13.310 vota.

(Kosova Sot Online)