Kështu do të jetë moti sot në Kosovë

  • E.K /
  • 25 April 2024 - 07:59
Kështu do të jetë moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mban moti në Kosovë do të jetë i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu, përcjell “Kosova Sot Online”.

Sipas IHMK-së, do të fryjë erë e lehtë

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë, Do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme”, njofton IHMK.

(Kosova Sot Online)