Kurti i drejtohet diasporës: Merrni pjesë në regjistrimin e popullsisë, diaspora është shtyllë qendore e shtetit dhe shoqërisë sonë

  • E.K /
  • 25 April 2024 - 08:18
Kurti i drejtohet diasporës: Merrni pjesë në regjistrimin e popullsisë, diaspora është shtyllë qendore e shtetit dhe shoqërisë sonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nga Gjermania i ka bërë thirrje mërgatës që të marrin pjesë në Regjistrimin e Popullsisë, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ai përmes një video-mesazhi ka thënë se përfitimet nga ky regjistrim janë të thella dhe rezultatet e tij diktojnë 10 vjeçarin e ardhshëm.

Kurti tha se diaspora është shtyllë qendore e shtetit dhe shoqërisë sonë.

(Kosova Sot Online)