Donika Gërvalla: Vota prej 82% në KiE, konfirmim i fuqishëm për Kosovën

  • E.K /
  • 25 April 2024 - 13:57
Donika Gërvalla: Vota prej 82% në KiE, konfirmim i fuqishëm për Kosovën

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka folur rreth votimit të anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Ministrave të Jashtëm të Këshillit të Evropës (KiE), përcjell “Kosova Sot Online”.

Deri më tani flitej se nëse hyn në rend dite, votimi mund të ndodh në muajin maj.“Mbetet ende punë për të bërë. E rëndësishme është që vota prej 82% është konfirmim i fuqishëm që Kosova është shtet me demokraci të konsoliduar”, ka thënë ajo.

(Kosova Sot Online)