Sekuestrohen mjete të përdorura që kanë degraduar shtratin e lumit tek Drini i Bardhë

  • E.K /
  • 20 May 2024 - 14:15
Sekuestrohen mjete të përdorura që kanë degraduar shtratin e lumit  tek Drini i Bardhë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar se kanë zhvilluar aksion tek Drini i Bardhë, për mbrojtje të mjedisit dhe pasurive tona natyrore, përcjell “Kosova Sot Online”.

Aliu ka njoftuar se janë ndaluar e sekuestruar një numër i konsiderueshëm i mjeteve të përdorura që kanë degraduar shtratin lumor tek Drini i Bardhë.

Tutje, Aliu ka shkruar se nuk do të ketë aspak tolerancë për të gjithë ata që për këto vite kanë përfituar duke degraduar natyrën.

Postimi i plotë:

Sërish te Drini i Bardhë, me synimin e njëjtë, për mbrojtje të mjedisit dhe pasurive tona natyrore.

Edhe këtë herë, i ndaluam e i sekuestruam një numër të konsiderueshëm të mjeteve të përdorura që kanë degraduar shtratin lumor tek Drini i Bardhë.

Nuk do të ketë aspak tolerancë për të gjithë ata që për këto vite kanë përfituar duke degraduar natyrën tonë të përbashkët.

(Kosova Sot Online)