Publikohet një video e këngëtarit James Blunt që shërbeu si ushtar i NATO-s në Kosovë

  • E.K /
  • 13 June 2024 - 13:52
Publikohet një video e këngëtarit James Blunt që shërbeu si ushtar i NATO-s në Kosovë

Një video e realizuar nga këngëtari anglez James Blunt i cili shërbeu si ushtar i NATO-s në Kosovë ka sjell disa pamje të momenteve kur ai dhe shokët e tij ushtarë u futën në Kosovë me 12 qershor, saktësisht në datën kur vendi ynë shënon ditën e çlirimit.

Videon e Blunt i cili ka të realizuar edhe një dokumentar rreth jetës së tij dhe shërbimit që kreu në Kosovë, e ka publikuar në llogarinë ë e tij ‘Stefan in Kosovo’, holandezi që jeton këtu që nga viti 2012.

“Dhe kështu dukej, saktësisht 25 vjet më parë. Filmuar nga ushtari i famshëm James Blunt në një Kosovë të lirë”, ka shkruar ai.

(Kosova Sot Online)