Hamza: Kurban Bajrami është festë që simbolizon solidaritetin

  • A.P /
  • 16 June 2024 - 12:00
Hamza: Kurban Bajrami është festë që simbolizon solidaritetin

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Bedri Hamza, ka uruar gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e festës së Kurban Bajramit, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Hamza pas vizitës në Bashkësinë Islame të Kosovës, ka bërë thirrje për më tepër harmoni, paqe e solidaritet.

“Shfrytëzoj rastin t’i uroj gjithë qytetarët e Kosovës të besimit islam për festën e Kurban Bajramit. T’ju uroj shëndet, begati e gjitha të mirat në familjet e tyre. Është festë që simbolizon solidaritetin, sakrificën. Urojmë të ketë harmoni, paqe. Është festë ku realisht njerëzit janë më bujar, solidar, edhe falin e pajtohen. Gjithmonë këto festa uroj të ketë gëzime, begati  e harmoni. Gjithë të punojnë bashkë për progres dhe prosperitet”, ka thënë Hamza.

(Kosova Sot Online)