Qeveria Kurti ua ndanë mbi 10 mijë euro përfaqësuesve të Luginës

  • A.P /
  • 19 June 2024 - 20:39
Qeveria Kurti  ua ndanë mbi 10 mijë euro përfaqësuesve të Luginës

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhje elektronike, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Siç thuhet në njoftim, në këtë mblëdhje janë ndarë 10,270.00 € si mbështetje financiare për Këshillin Kombëtar Shqiptar dhe përfaqësuesit e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, me qëllim të përkrahjes së aktiviteteve të tyre lobuese gjatë vizitës në Republikën Federative të Gjermanisë këtë muaj.

(Kosova Sot Online)