Moti shumë i nxehtë edhe në Shqipëri, maksimalja shkon në 41 gradë

  • E.K /
  • 21 June 2024 - 08:33
Moti shumë i nxehtë edhe në Shqipëri, maksimalja shkon në 41 gradë

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se moti në Shqipëri do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme si rezultat i masave ajrore të nxehta me origjinë jugore falë aktivitetit të Anticiklonit Afrikan, përcjell “Kosova Sot Online”.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin dhe i nxehtë si dhe sasi të lartë të pluhurit me origjinë nga shkretëtira e Afrikës së Veriut.

Temperaturat parashikohen nga 20 në 41 gradë Celsius

(Kosova Sot Online)