Arrestohet kosovari në Aeroportin e Rinasit, tentoi të shkonte në Itali me armë në çantë

  • E.K /
  • 21 June 2024 - 10:15
Arrestohet kosovari në Aeroportin e Rinasit, tentoi të shkonte në Itali me armë në çantë

Policia e Shtetit në Shqipëri ka arrestuar një kosovar në aeroportin e Rinasit, gjatë operacionit policor të koduar “Skanimi”, në kuadër të të cilit u godit një tentativë për të trafikuar armë zjarri nga Shqipëria në Itali, përcjell “Kosova Sot Online”.

Gjatë këtij aksioni u kap në flagrancë dhe u prangos, shtetasi kosovar 23-vjeçari, nga Peja.

Nga kontrolli nëpërmjet skanerit, në çantën e këtij shtetasi, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak, njoftoi Policia.

(Kosova Sot Online)