Ja kush janë kandidatët për zëvendës të Trump

  • A.P /
  • 23 June 2024 - 16:21
Ja kush janë kandidatët për zëvendës të Trump

Donald Trump ish-presidenti amerikan, së fundi është shpallur fajtor për 34 pika të aktakuzës rreth falsifikimit të dokumnteve biznesore, transmeton  gazeta "Kosova Sot Online".

Megjithatë, ai këto ditë ka një detyrë tjetër: Të vendosë se me kë do të garojë në zgjedhje. Tani kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga Konventa Kombëtare e Republikanëve, ku ish-presidenti pritet të zgjedhë zëvendëspresidentin e mundshëm të tij, sipas CNN këta janë kandidatë e Trump.

Doug Burgum, Marco Rubio, J.D Vance, Tim Scott, Elise Stefanik, Ben Carson, Byron Donalds, Nikki Haley, Tom Cotton dhe Tulsi Gabbard, janë disa prej emrave që janë folur sipas mediumit të njohur.

(Kosova Sot Online)