Goli në stilin karate i sulmuesit francez që po i çmend rrjetet sociale

  • G.G /
  • 14 September 2020 - 15:08
Goli në stilin karate i sulmuesit francez që po i çmend rrjetet sociale

Irvin Cardona e ka shënuar golin më të bukur të fundjavës, i cili me gjasë do të jetë ndër kandidatët për golin e vitit, në fitoren e Brest kundër Dijon në Ligue 1.

Sulmuesi francez e shënoi golin e dytë të skuadrës së tij në minutën e 95-të në fitoren 2:0 kundër Dijon në ligën elitare franceze.

Pas një harkimi të thellë në zonë nga Romain Perraud, Cardona kërceu në stil karateje për ta përshtatur forcën dhe e goditi topin në mënyrë akrobatike duke e futur në rrjetë në shtyllën e poshtme.

Gjithçka ishte e përkryer, teknika, kërcimi dhe goditja e topit nga Cardona.

Ai e përsosur dhe e papritur ishte goditja e tij, saqë portieri kundërshtar mbeti i shtangur dhe pa asnjë mundësi të reagojë.

Ky gol pritet të jetë në garë për çmimin “Puskas” këtë vit. 

Wait wait wait, what is this sorcery?!?

(Kosova Sot Online)