Aubameyang, edhe 3 vite në Arsenal

  • A.P /
  • 15 shtator 2020 - 18:18
Aubameyang, edhe 3 vite në Arsenal

Pierre-Emerick Aubameyang ka vazhduar edhe për tri vite kontratën me Arsenalin

Vazhdimi i Pierre-Emerick Aubameyang ishte thënë se do të ndodh edhe nga trajneri i klubit, Mikel Arteta, kurse sot Auba i’u drejtua përmes telefonit nga stadiumi “Emirates”.

Ai kështu lajmëroi tifozët e Arsenalit dhe të tij se do ta vazhdojë bashkëpinimin me skuadrën londineze edhe tri vite.

Aubameyang ka nënshkruar kontratë që do ta mbajë atë në Londër deri në vitin 2023.

(Kosova Sot Online)